Leczenie nadżerki mieszkowej

Brak komentarzy do Leczenie nadżerki mieszkowej

W przypadkach nadżerki zwyczajnej (erosio simplex) metoda ta zwykle doprowadza do pożądanych wyników.

Jeśli chodzi o leczenie nadżerki mieszkowej, to należy je rozpocząć od nakłucia jajeczek Nabotha ostrym nożem. Powoduje to odejście nieraz dużych ilości śluzu. Ponieważ w następstwie tego zabiegu występuje czasami obfite krwawienie, zaleca się w tych przypadkach założenie przed część pochwową na kilka godzin tamponu z gliceryną i kwasem borowym (w stosunku 1 :io). Czasami okazuje się konieczne powtórzenie tego zabiegu, jeśli część pochwowa jest szczególnie gruba.

Bardzo skuteczną i szybką metodą leczenia pewnych postaci nadżerek (nadżerka mieszkowa, nadżerka brodawkowata) jest wypalenie w uśpieniu schorzałych części żegadłem Paquelina lub przez elektrokoagulację.

Tylko w przypadkach, kiedy w żaden inny sposób nie da się usur.ąć przerostu części pochwowej, wchodzi w grę operacyjne jej odcięcie (ryc. i2t, 122 i 123).

Metoda ta polega na obustronnym rozcięciu kanału szyjki macicy nożyczkami lub nożem ku sklepieniom pochwy, a potem na kolejnym klinowym wycięciu jej przedniej i tylnej wargi. Brzegi klinowatego wycięcia zostają zespolone szeregiem szwów katgutowych, po czym zeszywa się końce poprzecznego rozcięcia części pochwowej po stronie lewej i prawej. Należy zwracać baczną uwagę na dokładne zatamowanie krwawienia. Jest też rzeczą ze wszech miar wskazaną pozostawić cząstkę części pochwowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zmiany płuc w przebiegu krztuśca

Należy podkreślić, że jakkolwiek kaszel napadowy jest jednym z cha-rakterystycznych objawów zakażenia pałeczką krztuśca, istota tego schorzenia polega na uszkodzeniu całego ustroju z wyraźną predylekcją...

Zamknij