Wymioty bezpośrednio po jedzeniu

Brak komentarzy do Wymioty bezpośrednio po jedzeniu

Wymioty bezpośrednio po jedzeniu są najczęściej wynikiem przeładowania żołądka. Zdarzają się one najczęściej u młodszych niemowląt z powodu połykania wraz z pokarmem dużych ilości powietrza i mają charakter łagodny, bez gwałtownego chlustania. Noszą one nazwę ulewania, ponieważ ukazująca się zwykle w kącikach ust treść żołądkowa sprawia wrażenie jakby wylewała się z przepełnionego naczynia.

U dzieci starszych wymioty z przeładowania żołądka zdarzają się przy zmuszaniu dziecka do jedzenia mimo braku łaknienia. W wymiotach z przeładowania żołądka (także i w ulewaniu) z reguły nie ma domieszki żółci, a treść jest nie strawiona. Wymiotom tym z reguły nie towarzyszą nudności lub inne dolegliwości i dziecko bezpośrednio po wymiotach czuje się zupełnie dobrze. Podobny charakter mają wymioty po spożyciu potraw nadmiernie tłustych i słodkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REUMATYCZNE ZAPALENIE SERCA

Reumatyczne zapalenie serca towarzyszy prawie wszystkim przypadkom choroby reumatycznej u dzieci. Lasegue mówi, że reumatyzm kąsa u dzieci serce, a liże stawy. Najczęściej proces zapalny...

Zamknij