– A Czy możliwa jest operacja plastyczna twarzy mężczyzny, postarzająca o kilkanaście lat? Mam kompleks, że pani, na której utrzymaniu żyję, wykorzystuje fakt, że jest ode mnie starsza o trzydzieści pięć lat, aby traktować mnie jak dziecko. Chciałbym położyć temu kres, czy poradzicie mi, jak?
– A Jak udowodnić żonie, że nie ze mną zaszła w ciążę, tylko wiem dobrze, z kim, nie zdradzając jej, że wiem dobrze, z kim, ponieważ ze względów służbowych jest mi to nie na rękę?
– A Jak powiedzieć szefowi, że rozszerzenie zakresu moich obowiązków o to, o co mu chodzi, byłoby możliwe jedynie po podwyższeniu mi uposażenia o co najmniej trzy grupy, biorąc pod uwagę zaawansowany wiek szefa?
– A Czy powiedzieć mu o tym przed ślubem, czy zaczekać, aż po ślubie sam zauważy, jeśli w ogóle zauważy?
– A Co mogę mu opowiedzieć innego jeśli nie zechce uwierzyć, że spadłam z drabiny?
– A Jaką mogę mieć pewność, że mnie nie oszukał, kiedy zanim co, powiedział mi, abym się nie bała, tylko mu ufała, ponieważ on to nie pierwszy raz już robi i jakoś nigdy mu się jeszcze nie zdarzyło, aby potem miał jakieś przykrości z tego powodu?
– A Jak jej wytłumaczyć, że z jej siostrą tak, a z nią nie?
– A Czy moglibyście kogoś przysłać, abym z nią nie był sam na sam, bo już mi wprost pomysłu brak, jak się wykręcać?
– A Czy macie coś skutecznego, co bym mu mogła dolać do herbaty, aby mniej gadał, a więcej działał?
– A Czy ćwicząc jogę ma się zniżkę na wycieczki do Japonii?
Jak ćwiczyć jogę?
Dzieci do siedmiu lat: o W prostokątną deskę wbijamy gwoździe szpicami do góry, po jednym gwoździu na jeden rok dziecka, a następnie każemy dziecku najpierw wolno unosić się nad deską (plecami w dół), później zaś swobodnie na nią spadać. Dziecko powtarza ćwiczenia od 50 do 100 razy, a kiedy już się zmęczy, pozwalamy mu na desce zasnąć. Po przebudzeniu się dziecka ćwiczenie powtarzamy 50 – 100 razy plecami do góry. o Sadzamy dziecko na twardym stole, a następnie każemy mu na „raz” dotknąć dużym palcem lewej nogi wnętrza małżowiny prawego ucha, na „dwa” dotknąć dużym palcem prawej nogi wnętrza małżowiny lewego ucha i na „trzy” równocześnie dotknąć dużym palcem lewej nogi wnętrza prawej małżowiny i dużym palcem prawej nogi wnętrza lewej małżowiny.
Ćwiczenie to powtarzamy 15 do 50 razy po każdym posiłku. Uwaga: Ze względu na miękkość kości najlepsze wyniki w tych ćwiczeniach osiągają noworodki. o Stawiamy dziecko na rękach, głową w dół i nogami do góry. W pierwszym okresie, kiedy dziecko nie chce jeszcze samodzielnie stawać na głowie, pomagamy mu przywiązując nogi linkami do szafy albo do haków wbitych specjalnie w tym celu do framugi drzwi.
Następnie, po kilku tygodniach, kiedy dziecko przyzwyczai się już do tej pozycji, linki odwiązujemy lub przecinamy, najlepiej w chwili kiedy dziecko, znużone już bezczynnym staniem na głowie, w tej pozycji zaśnie. Ćwiczenie polegające na spaniu dziecka stojącego na rękach nadaje się doskonale do przezwyciężania w dziecku lęku przestrzeni. W tym celu, kiedy tylko dziecko, śpiąc, zdolne jest już samodzielnie utrzymać się na rękach z głową w dół i nogami do góry, ustawiamy je najpierw na parapecie zamkniętego okna, potem na parapecie otwartego okna, z tym, że jak zwykle w każdych ćwiczeniach stopniując trudności, rozpoczynamy od parapetu okna na parterze, kończymy zaś na parapecie ostatniego piętra wieżowca.