Czego objawem jest brak miesiączki?

Brak komentarzy do Czego objawem jest brak miesiączki?

Z chwilą kiedy zabraknie ciał rujopędnych, błona śluzowa macicy – przejściowo nazbyt przerosła jak na jej właściwe w tym wieku potrzeby – niszczeje i rozpada się krwawiąc. To samo podłoże etiologiczne ma spostrzegane niekiedy powiększenie się macicy w pierwszych trzech tygodniach życia nowonarodzonej dziewczynki.

Opóźnienie się pierwszej miesiączki nawet do trzydziestego roku życia, świadczące o niedostatecznej czynności gruczołów płciowych, łączy się zwykle z niedostatecznym wykształceniem się cech płciowych. Powodem upośledzenia czynności dokrewnych jajników mogą być długotrwałe i osłabiające cały ustrój choroby. Czasami jednak brak miesiączki jest jedynym objawem niepokojącym u zupełnie dobrze rozwiniętej i prawidłowo zbudowanej kobiety. I cłiociaż w tych przypadkach najczęściej wcześniej lub później jajniki zostają pobudzone do ich czynności dokrewnych, nie należy zapominać, że szanse, aby kobieta miesiączkowała prawidłowo, są tym mniejsze, im później przyszła pierwsza miesiączka.

Okres dojrzałości płciowej trwa u kobiety przeciętnie 30-34 lat. Być może, źe jednostki, u których pierwsza miesiączka wystąpiła wcześnie, miesiączkują dłużej. Nie da się jednak zaprzeczyć, że dużą rolę odgrywają tu warunki życia jednostki, przebyte choroby, odżywienie, przepracowanie, porody następujące po sobie w krótkich odstępach czasu, długotrwałe karmienie niemowląt przy niedostatecznym odżywieniu itcl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WĘGLAN LITOWY – DALSZY OPIS

Mimo jego nefrotoksyczności nie należy wahać się z podawaniem tego leku w przypadkach, gdy tego typu leczenie jest wskazane. Powinno się jednak sprawdzić stan nerek...

Zamknij