Duże krwotoki są przyczyną następowej niedokrwistości

Brak komentarzy do Duże krwotoki są przyczyną następowej niedokrwistości

Duże krwotoki są przyczyną następowej niedokrwistości i ogólnego osłabienia chorych. Czasem chore skarżą się na uczucie duszności i senności. Uderza przede wszystkim bladość ich słóry, ślutówki warg i spojówek oczu. Wchłanianie przez ustrój produktów rozkładu części nowotworu, uległych martwicy lub zakażeniu, doprowadza do wyniszczenia nowotworowego, które uwydatnia się jednak później, kiedy objawy niedokrwistości są już bardzo nasilone.

Rozpad kosmówczaka wskutek zmian wstecznych następuje wcześniej niż w przebiegu raka, dlatego też i upL.wy krwawe nabierają bardzo szybko przykrej woni. Zwykle dochodzi do niewielkiego podniesienia się ciepłoty ciała. W pewnych jednak przypadkach, zwłaszcza po zabiegach wewnątrzmacicznych, może wystąpić gorączka, świadcząca o poważnym zakażeniu. W moczu pojawia się białko.

Przebieg choroby bywa rozmaity. W niektórych przypadkach kosmówczak staje się powodem śmierci już w ciągu kilku tygodni wskutek licznych przerzutów. Czasami choroba trwa dłużej i ciągnie się szereg miesięcy. Znane są jednak przypadki samoistnego wyleczenia tego nowotworu i to nawet już po powstaniu przerzutów. Ciekawe to zjawisko, spotykane niekiedy w przebiegu tej choroby, jest dotąd nie wyjaśnione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zropnienie krwistka

W przypadkach, w których krwawienie już ustało i w których wytworzył się krwistek, możliwość wystąpienia nowego krwotoku powinna być wzięta pod uwagę. Dlatego też i...

Zamknij