Nadzór specjalistyczny w rehabibtacji

Brak komentarzy do Nadzór specjalistyczny w rehabibtacji

W rehabilitacji nadzór specjalistyczny ustanowiony został w 1950 r. Przez 30 lat pracy pod przewodnictwem prof, Wiktora Degi nadzór krajowy przyczynił się do rozwoju w Polsce nowej specjalności medycznej – rehabilitacji. Od 1987 r. Krajowemu Zespołowi Specjalistycznemu d.s. Rehabilitacji przewodniczy Profesor Jan Haftek – dyrektor Stołecznego Zespołu Rehabilitacji w Konstancinie.

Kontynuując wszystkie istotne kierunki działań z poprzedniego okresu, Krajowy Zespól Specjalistyczny w nowym składzie skoncentrował się na realizacji zadań wynikających ze zmodyfikowanego programu rozwoju rehabilitacji leczniczej, zawodowej i społecznej na lata 1987- 1990. specjalizacji w rehabilitacji. Nadzór regionalny w województwach: siedleckim, bielskopodlaskim, białostockim, łomżyńskim i łódzkim.

Poza wymienionymi wyżej zadaniami, członkowie Krajowego Zespołu Specjalistycznego ściśle współpracują ze specjalistami wojewódzkimi ds. rehabilitacji.

Specjalistów wojewódzkich powołują lekarze wojewódzcy w uzgodnieniu z przewodniczącym Krajowego Zespołu Specjalistycznego. Sprawują oni bezpośrednią opiekę merytoryczną nad całością działalności rehabilitacyjnej w województwie.

Przyjęty system pracy Krajowego Zespołu Specjalistycznego ds. Rehabilitacji łączy pracę indywidualną członków z zespołowym programowaniem i kontrolą przyjętych wspólnie ustaleń. Pod koniec każdego roku organizuje się posiedzenie plenarne Zespołu oraz zaproszonych gości,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Grupa społeczna socjalizująca programowo

Jest w dyrektywach socjalizacyjnych ujednolicenie, na tyle, by były one każdemu dostępne, ale i taki margines tolerancji na odchylenia, by można było uwzględnić różnice wykształcania...

Zamknij